tindex.co.il

כיצד מורים פרטיים יכולים לפרסם את עצמם


 מורים פרטיםמורה פרטי נאלץ להתמודד עם שוק רחב, זמן עבודה קצר עם הלקוחות ומעט פרסום, איך הוא עושה את זה נכון
 אם על פי נתוני מערכת החינוך, למעלה מ-40 אחוז מהתלמידים פונים למורה פרטי בשלב מסוים, הרי שניתן לחשוב שכל מה שיש למורה פרטי לעשות זה פשוט להרים את ידו והנה יבוא אליו תלמיד ללמוד אצלו. אך כפי שנראה מיד התחרות בתחום קשה, וכדי שמורה פרטי יצליח בעבודתו, עליו לנקוט לא מעט צעדים.


מי הופך להיות מורה פרטי

בטרם כיצד מורה פרטי בונה לעצמו פרסום וצובר קהל לקוחות גדול, צריך לראות תחילה את הבעייתיות שבמקצוע , מהצד העסקי שלו:

ראשית, להבדיל ממקצועות אחרים, מורה פרטי לא חייב להיות בהכרח מורה בעל תעודה או מורה מקצועי. ידוע שתלמידים טובים בתיכון הופכים להיות מורים פרטיים לתלמידים בכיתות נמוכות יותר. בלא מעט מקרים מורים בעצמם ממליצים על תלמידים בתור
מורים פרטיים, אם זה בגלל המחשבה שמורה בן גילו של התלמיד ימריץ אותו יותר להצליח ואם זה בגלל מחשבה נסתרת , שאולי אותו תלמיד לא יפנה למורה מתחרה.

שנית, בדומה למקצועות הוראה אחרים (למשל מורי נהיגה) ולמקצועות אחרים, מורים פרטיים מטפלים בלקוחות שלהם, קרי התלמידים שלהם, זמן קצר. זה יכול להיות כל שנות התיכון או היסודי, אך בסופו של דבר, זה נגמר. אגב, הרבה פעמים זה יקרה כבר אחרי בחינה חשובה שלשמא הגיע התלמיד אל המורה.

אם ציינו את העובדה שמורים פרטיים נאבקים בסביבה פתוחה מאוד על תלמידים, חשוב לציין מי פונה להיות מורה פרטי, כדי להבין את התחרות וגם את האמצעים שעומדים בפני הקבוצות השונות כדי להגיע אל התלמידים השונים.

 • תלמידים מצטיינים שפונים ללמד כיתות חלשות
 • סטודנטים שלומדים את המקצוע
 • מורים שעוסקים בהוראה ממוסדת ורוצים להרוויח כסף מהצד
 • בעלי מקצוע שהחליטו לשתף תלמידים בידע שלהם


אנחנו לא מתייחסים כאן לקבוצות כמו מורים לגיטרה, תופים או כל מקצוע אחר שלא נלמד בבית ספר וכאן  ההתעסקות בפרסום ובחשיפה לתלמידים מעט שונה ואנחנו נעסוק בה באחד המאמרים הבאים.


מה הופך מורה פרטי לסיפור הצלחה

כמו כל בית עסק, גם מורה פרטי חייב להסתכל על מספר נקודות של עלות תועלת בטרם הוא פונה לפרסם את עצמו וכן לקבל על עצמו עבודות.

הנה כמה נקודו שמורים פרטיים צריכים לקחת בחשבון:

אין טעם שמורה פרטי יפרסם את עצמו באופן איזורי, כי בסופו של דבר לא כל הורה ישלח את הילד שלו למורה פרטי בעיר אחרת.  לכן חשוב שהפרסום יהיה ממוקד ובשטח סביר.
אין טעם שמורה יקח על עצמו עבודות בערים אחרות, שכן עלויות הנסיעה לערים אלו והפסד שעות עבודה, יגרמו לפחות הכנסות ויותר הוצאות.

מורה פרטי צריך לשאול את עצמו האם הוא בנוי להוראה של יחידים או קבוצות, לעיתים ניתן לחסוך בזמן תוך לימוד קבוצה. מבחינה כלכלית זה משתלם, מאחר ואם תלמיד אחד משלם 70 או 100 שקל לשיעור בודד, הרי שקבוצה של 5 תלמידים תשלם 50 שקל לשיעור קבוצתי. כלומר יש כאן רווח של 150 שקל לפחות. שוב השאלה היא, האם המורה בנוי לכך.

כל פרסום שהוא, חייב להיות מותאם לקבוצה אליה הוא מבקש לפנות. מורה פרטי שיבקש לפרסם את עצמו באינטרנט לקבוצת אוכולוסייה שלא גולשת, יבזבז את כספו לשווא. דוגמא נוספת היא, מורה פרטי באיזור קטן, לא צריך לעשות הרבה פרסום כדי שהורים יכירו אותו
 

אופציות לפרסום עבור מורה פרטי

כאן יש שורה של אופציות, אותן יש לחלק לשתי קבוצות, קבוצה ראשונה כוללת אופציות התחלתיות:

 • פרסום באינטרנט באמצעות בניית אתר או מדריך מורים פרטי כגון האתר בו אתם גולשים כרגע
 • פרסום בפורומים (לענות על שאלות), פייסבוק , פרסום בגוגל ועוד
 • פרסום בעיתון המקומי
 • תליית מודעות בלוח מודעות עירוני, בית ספרי, שכונתי
 • פליירים בתיבות דואר
 • שיעור חינם לדוגמא


קבוצה שנייה של פרסום מתבצעת כאשר המורה כבר מוכר ויש לו קהל לקוחות נאמן:

 • שיחות עם הורים כדי לעדכן אותם במצב הילד שלהם,  במטרה שירצו שימשיך ללמוד אצלכם
 • ניסיון לפרסם אתכם מפה לאוזן
 • קשרים עם מורים ותלמידים במטרה שיפרסמו אתכם


כל אלה אמורים לעזור למורה פרטי לפרסם את עצמו במינימום הוצאות ומקסימום תועלת. כמובן שלשם כך, חשוב שהתלמיד יצליח, ההורה יהיה מרוצה, ואתם תרגישו שאתם רוצים ויכולים לקחת על עצמכם עוד תלמידים.
 

לצערם של המורים, הם נאבקים כיום לא רק במורים פרטיים אלא גם בקבוצות מאורגנות של מורים פרטיים אשר מיסדו את התחום ואיפשרו למורים לעבוד מול מוסד עסקי שמעסיק מורים פרטיים ולא מול פרטי יחידי

 18/09/2011    tindex.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר tindex.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 tindex.co.il כל הזכויות שמורות
אתר מורים פרטיים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים בתחום של מורים פרטיים
מחפשים מורה פרטי? מלאו את הטופס וקבלו פניות
אנחנו עובדים עם מורים פרטיים מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!