tindex.co.il

כיצד בוחרים מורים פרטייםלצד מערכת החינוך הממלכתית פורחת מערכת חינוך משלימה, מערכת לא היררכית, ללא ניהול, מערכת שכל אחד יכול להצטרף אליה וכל ילד יכול להיעזר בה, מערכת של מורים פרטיים


כאשר נחקק חוק חינוך חובה חינם, איש לא ציפה שהחינם יעלה כל כך הרבה. אחת הגורמים למחיר הגבוה של החינוך, היא הצורך של ילדים לעבוד עם מורה פרטי בבית, על מנת להשלים את חומר הלימודים או  להתגבר על פערים שנוצרו בינהם לבין שאר ילדי הכיתה.

כפי שנראה יש לחלק זה השפעה גדולה על המחיר הכולל שצריך לשלם עבור חינוך טוב בישראל.

מורים פרטיים יש בעיקר 3 תפקידים, לעזור לתלמיד חלש להתגבר על הבעיות שלו באותו מקצוע, לעזור לו להשלים פערים במקרה והוא הפסיד ימי לימוד, לקדם אותו הלאה לפני כל הכיתה. כאשר בוחרים מורה פרטי לילד, לא משנה אם זה מורה פרטי במקצוע הומני או ראלי, הרי שאלו חלק מן המדדים על פיהם נבחר מורה פרטי לילד.


מה הם המדדים האחרים:

  • רמת הכשרה – אם מדובר במורה לשעבר או בהווה, כמובן שהמניות שלו יעלו
  • רמת הכימיה שלו עם ילדים – כאן דרושות לנו המלצות מהורים אחרים שהעסיקו את המורה עבור ילדיהם
  • זמינות – על מנת שאכן שיעורים פרטיים יניבו תוצאות, הם צריכים להתקיים אחת לשבוע ובשעה סבירה
  • המקום בו נערך השיעור – ישנם מורים שבאים לבית התלמיד, אחרים מבקשים שהתלמיד יבוא אליהם הביתה. אם מדובר בתלמיד מכיתות נמוכות, נעדיף שהמורה יבוא אליו. אחרת נצטרך לבזבז זמן יקר על הסעות לילד וכדומה. מה שעלול להפוך את כל העניין ללא יעיל מבחינה כלכלית
  • עלות השיעורים
 

כיצד נקבע מחיר של שיעור פרטי
הכנה לבגרות
הגענו לנקודה הבעייתית. מחיר שיעור פרטי. המחיר נקבע על פי שני עקרונות עיקריים. המחיר בשוק והמחיר שהמורה גובה על פי מה שנראה לו שהוא שווה.

 כדי להמחיש את הנקודה יש לומר שעל פי ההערכות, שוק של מורים פרטיים מגלגל קרוב למילארד שקל בשנה ונהנים ממנו כמעט חמישים אחוז מתלמידי מערכת החינוך, כאשר בכיתות הגבוהות האחוזים הם גבוהים הרבה יותר.

ההשפעה של המחיר בשוק נקבעת כמובן על פי היצע וביקוש. מורה באיזור המרכז, ידרוש יותר ממורה בפריפריה. אומנם הוא יאבק מול יותר מורים פרטיים על מיקומו, אך מנגד יש לו קהל "לקוחות"  פוטנציאלי רחב יותר.

יש הטוענים שזו אחת הסיבות לפערים שבין המרכז לפריפריה בכל הקשור לחינוך. היכולת של ההורים לממן לילדיהם מורים פרטיים ברמה גבוהה, והעובדה שבמרכז יש

הרבה יותר מורים פרטיים מאשר בפריפריה, מה שמאפשר לתלמידים להנאות מעזרה רבה יותר הן בזמן הלימודים ובפרט בתקופת בחינות.
 

אז מה הם המחירים?

המחירים נעים בין 50 ל120 שקל עבור שיעור. כאשר שיעורים באנגלית ומתמטיקה נוטים למספר הגבוה יותר. השיעור נמשך בין 45 ל50 דקות (שעה אקדמאית) והוא מבוסס על ספרי לימוד שהתלמיד קונה עבור לימודיו.   

כאשר כפי שנכתב קודם לכן, בפריפריה עלות העסקת מורה פרטי לאנגלית או מורה פרטי למתמטיקה יכול להיות בחצי מחיר מגובה עלותו בת"א או אפילו בירושלים (שם המחירים הגבוהים בארץ)


כיצד אפשר לחסוך בהוצאות?

יש 2 דרכים לחסוך בהוצאת העסקת מורה פרטי. הדרך הראשונה, העסקת סטודנטים ולא מורים מהשורה. ישנם סטודנטים לא מעטים שמעבירים שיעורים פרטיים, ומפרסמים את עצמם באתרי אינטרנט ובלוחות מודעות.

היתרונות שלהם, הם למדו את החומר לא מזמן, ויכולה להיות להם כימיה טובה מאוד עם התלמידים שהם קרובים יותר לגילם.  מחיר שיעור עם סטודנט ינוע קרוב למספר הנמוך.

החסרונות הם, לא מדובר במורים מקצועיים, הזמינות שלהם נמוכה יותר מאשר מורים רגילים.

הדרך השנייה, העסקת מורה פרטי למספר תלמידים בתור קבוצת לימוד. זה יכול לחסוך לא מעט כסף. מנגד, לימוד בקבוצה לא תמיד מצליח ועלול לחבל בשיעורים.

יש כמובן את הדרך השלישית, ללמוד טוב ולא להזדקק למורה פרטי.

23/11/2010    tindex.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר tindex.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 tindex.co.il כל הזכויות שמורות
אתר מורים פרטיים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים בתחום של מורים פרטיים
מחפשים מורה פרטי? מלאו את הטופס וקבלו פניות
אנחנו עובדים עם מורים פרטיים מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!