tindex.co.il

מורים פרטיים למתטיקה - להתגבר על החרדות ביחד

מאמר נכתב על ידי הקול המרפא-אירית אלוןאומרים על מתמטיקה , או שאוהבים אותה או ששונאים אותה, הבעיה שחייבים ללמוד אותה. מורה פרטי למתמטיקה ישמח לעזור לכם לעבור אותה.


בסקרים שנערכים לפני בחינות בגרות עולה שרוב התלמידים מפחדים מבחינה אחת יותר מאשר מכל השאר גם יחד, מדובר בבחינת בגרות במתמטיקה. בחינה זו גורמת לתלמידים רבים לא לישון בלילות ולהעביר ימים שלמים בחדרם בניסיון לפתור בחינות מהעבר כדי להגיע מוכנים לבחינה שלהם.

בחינת בגרות במתמטיקה נחשבה לבחינה הקשה והמלחיצה מכל. זה נובע הן מהחשיבות שלה (ללא מבחן בגרות במתמטיקה לא ניתן להתקבל ללימודים במוסדות להשכלה גבוהה) והן מהעובדה שמדובר בחומר קשה, שרוב התלמידים לא נתקלים בו בחיי היום יום.

זו אגב אחת הביקורות על לימודי מתמטיקה, שרוב החומר בלימודים אלו אינם ברי מימוש בחיים האמיתיים ומכאן ש הרלבנטיות שלהם שנויה במחלוקת.

מורים פרטיים למתמטיקה
כיצד מורה פרטי למתמטיקה יכול לעזור?

ישנם ברי מזל שידועים ביכולות המתמטיות שלהם. אלה לא צריכים עזרה חיצונית ויכולים לפתור תרגילים בעצמם בקלות יחסית.

לעומתם ישנם תלמידים שנדרשים להשתמש בשירותיהם של מורים פרטיים למתמטיקה כדי להצליח בלימודים.

לפי הערכות של משרד החינוך קרוב לשלושת רבע מהתלמידים בארץ נעזרים בשלב כזה או אחר בשירותיו של מורה פרטי למתמטיקה.

לרוב הם נעזרים בו בגלל קשיים בהבנת החומר ולא לשם התקדמות באופן אישי לעומת הכיתה.


תרומותם של מורים פרטיים למתמטיקה בא לידי ביטוי במספר צורות:

  • יחס אישי וקרוב – תלמיד בכיתה של 40 תלמידים יתקשה לקבל את היחס הנדרש כדי ללמוד את המקצוע כמו שצריך. בשיעור פרטי לעומת זאת הוא יקבל יחס אישי וקרוב שיאפשר לו להבין טוב יותר את החומר ולהתמודד איתו בצורה יותר יעילה.
  • דרכים חדשים ללימוד – לעיתים מה שמפריע לתלמיד להבין את החומר היא הדרך בה המורה בכיתה מלמד. לעומת זאת במהלך שיעורים פרטיים במתמטיקה יהנה התלמיד מדרכים חדשות ושונות להבין את החומר, מה שיקל עליו גם בעת ביצוע שיעורי בית ומבחנים.
  • התמודדות פרטנית עם בעיות – תלמיד שאיננו חזק בתחום מסוים במכלול החומר, יכול במהלך השיעורים להתמקד בתחום מסוים ובכך לא ליצור פערים בינו לבין החומר הנלמד בכיתה.
  • תרגילים אישיים – מלבד שיעורי בית שהתלמיד יקבל בכיתה, יהנה התלמיד מתרגילים ושיעורים שהמורה ייתן לו, לחיזוק החומר.


מה חשוב לדעת כאשר הולכים אל מורה פרטי למתמטיקה?

ישנם מספר דברים שחשוב מאוד לשים לב אליהם כאשר בוחרים מורה פרטי למתמטיקה, חלקם לא בהכרח קשורים ישירות לחומר:

מכלול הנושאים – מתמטיקה כידוע איננה רק חשבון, לכן יש לוודא שהמורה מתמקצע גם במקצועות נוספים, אלגברה, הנדסה, גיאומטריה וכדומה.

חרדת בחינות – כפי שציינו בתחילה, תלמידים חרדים מאוד לפני בחינות בגרות ובחינות אמצע במתמטיקה. מורה פרטי למתמטיקה אמור לעזור לתלמיד להתגבר על חרדות אלו, לא רק באמצעות לימוד החומר אלא גם באמצעות לימוד דרכים שונות להתמודדות עם לחץ וחרדות במבחן.

זמינות- אם בשבוע רגיל ייקח התלמיד שיעור אחד לרוב, הרי שלקראת מבחנים הוא יצטרך מספר שיעורים. חשוב לוודא שהמורה מסוגל לתת מספר שיעורים בשבוע לתלמיד אחד.
 
כמו במקצועות אחרים, כך גם במתמטיקה המגוון של המורים הוא רב. מתלמידי תיכון שמלמדים כיתות נמוכות, סטודנטים שמלמדים תלמידי כיתות נמוכות וגבוהות, מורים פרטיים שהיו בעבר מורים במערכת החינוך ועוד. כאן חשוב לוודא שרמת הידע של המורה ורמת היכולת שלו להתחבר עם הילד היא גבוהה ומעניקה לו את כל הכלים להצליח.


לסיום חרדת מתמטיקה

חרדת מתמטיקה היא תופעה מוכרת ממנה סובלים קרוב ל5 אחוז מהאוכלוסייה. מדובר למעשה בדיסלקציה של מתמטיקה (דיסקלקוליה).

ניתן לאבחן אותה בדרכים שונות (תפיסות שגויות, אי הכנת שיעורים, אלמנטים של חרדה לפני מבחנים ועוד). אם ילדכם סובל מתופעה זו, יש לעדכן בכך את המורה וכן את המורה הפרטי על מנת שיתאים את תוכנית הלימוד שלו לכך. זה יקל על הילד ללמוד ויאפשר לו להגיע להישגים טובים יותר.
23/11/2010    tindex.co.il

לפניך בעלי מקצוע מומלצים בתחום מורים פרטיים למתמטיקה

הקול המרפא-אירית אלון
שמי אירית אלון תרפיסטית בקול ותנועה מטפלת ב"עוצמת הרכות" ומוסיקאית. "הקול המרפא", צמח ממסע אישי לריפוי חסימות קולית ורגשית והפך לדרך ריפוי בקול להעצמה. עוד לפני ששילבתי את המוסיקה ב- טיפול בקול, הייתה..

ברל כצנלסון 25 כפר סבא


הקול המרפא-אירית אלון
לרשימת כל בעלי המקצוע בתחום מורים פרטיים למתמטיקה

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר tindex.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 tindex.co.il כל הזכויות שמורות
אתר מורים פרטיים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים בתחום של מורים פרטיים
מחפשים מורים פרטיים למתמטיקה? מלאו את הטופס וקבלו הצעות
אנחנו עובדים עם מורים פרטיים מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!