tindex.co.il

מורים פרטיים - טוב ללמד ביחד מאשר לבדמורה פרטי אחד ראה שקשה לו, מורה פרטי אחר הבין שלבד הוא לא מצליח למצוא מספיק תלמידים, מורה אחר הבין שהעלויות עולות על ההכנסות, וככה הוקמו (כנראה) חברות של מורים פרטיים

 
היה זה ג'ון נאש, שהביא לעולם את ההכרה שאם חוברים מספר שחקנים ביחד הם מייעלים את היכולות שלהם ומשיגים רווחים גבוהים יותר מאשר אם הם פועלים לבדם להשגת אותה מטרה.

סביר להניח שמורים פרטים רבים בישראל למדו (במודע או לא במודע) את התיאוריה שהביאה לנאש את פרס נובל, והגיעו למסקנה שעדיף להם לחבור למורים פרטיים אחרים ולהקים קבוצות של מורים פרטיים מאשר לעבוד לבד בתחום ולא להתחלק ברווחים.

בעשרים השנה האחרונות אנו רואים קבוצות שונות של מורים פרטיים, אשר מקימים ארגונים וחברות שמטרתם לנהל ולשווק
מורים פרטיים ממקצועות שונים. לא מדובר כאן בתחליף לבתי ספר, אלא מסגרת מקבילה להם, כפי שבית ספר מאגד בתוכו מורים תחת מסגרת אחת וניהול אחד, כך אותן חברות פרטיות מאגדות מורים פרטיים תחת מסגרת אחת. אם תרצו, יש כאן בית ספר לשעות הבוקר ויש כאן מסגרת לימודית לשעות הערב, ושתיהן מאורגנות בצורה די דומה.


חברת מורים - למי זה טוב? 

בטרם נסביר למה לתלמיד עדיף לפנות לחברה של מורים פרטיים, נסביר תחילה למה למורים כדי להתחבר לקבוצות שכאלה ולמה לחברות כדי להעסיק מורים פרטיים.

מצד המורים

אין צורך בעבודת שיווק – מורים נאלצים להשקיע זמן רב בשיווק של עצמם בבתי ספר, אינטרנט ובקרב תלמידים. אם הם מתחברים לחברת מורים פרטיים, הרי שאין להם צורך בכך עוד. החברה מבצעת עבורם את עבודת השיווק.

תלמידים מובטחים – רוב החברות עובדות עם כמות מורים פרטיים בהתאם לביקוש ו/או באיזורים מסוימים. לפיכך לא משנה מה, המורה ייהנה מכמות תלמידים קבועה ומשכורת קבועה.

ביטחון כלכלי – אין מה לעשות , עדיף לקבל תלוש משכורת ושכר קבוע בתור שכירים של חברה ולא להתבסס על עבודת קבלנות.

מצד חברת המורים

העסקת מורים מכל מקצוע, בכל שכבת גיל – ככל שהחברה מעסיקה יותר מורים, כך היא מגיעה לקהל רחב יותר, ביותר אזורים

תחליפים – במקרה ומורה אחד חולה או נאלץ לפרוש מעבודתו, התלמידים מקבלים באופן מיידי מחליף.

רווח כללי- מורים חזקים מחזיקים את החלשים יותר ונוצרת מערכת בה כלל המורים מרוויחים יותר.
 
בשוק הישראלי אפשר למצוא שורה של קבוצות מורים פרטיים אשר עובדות בכל הארץ, בין היתר אפשר למצוא את allteachers, לה
מורים פרטיים למתמטיקה, אנגלית, מחשבים, לשון, סטיסטיקה, ספרות, תנ"ך ועוד. השיעורים מתבצעים בבית התלמיד, וניתנים הן לתלמידי יסודי, תיכון ואף אנשי עסקים.

קבוצת IME, זו קבוצה שמכילה אף היא מורים פרטיים בשלל מקצועות, אצלה אפשר למצוא גם מורים פרטיים לפסיכומטרי. הקבוצה מכינה תלמידים לבגרויות ולמבחנים אחרים.

eTeacher , נחשבת אף היא לקבוצה מובילה בתחום ההוראה. לקבוצה מורים פרטיים לחטיבות ביניים, תיכון, פסיכומטרי ואוניברסיטה. הקבוצה מקיימת שיעורים פרטיים באנגלית ברמות שונות מילדים עד אנגלית אקדמית ועסקית. כמו שאר הקבוצות גם היא פעילה בכל הארץ.


מורים פרטיים
קבוצות הוראה מפעילות מורים פרטיים לילדים החל מגיל יסודי


 

למה לתלמיד עדיף קבוצת מורים

רמת הוראה – מאחר וכל קבוצה מתחרה הן במורים פרטיים והן בקבוצות הוראה אחרות, הן מעסיקות מורים פרטיים ברמה מקצועית מאוד גבוהה. מי שנהנה מכך הוא כמובן התלמיד.

תחלופה – מורה פרטי יכול להחליט לעזוב, להפסיק ללמד או אפילו לחלות. בקבוצת הוראה תמיד יהיו מורים שיוכלו להחליף אותו

גב מקצועי – בכל בעיה, בכל סיטואציה יש לתלמיד לאן לפנות. במקרה של מורה פרטי, זה רק הוא מול המורה.

אותו מקום, מורים שונים – במידה והתלמיד צריך יותר ממורה פרטי אחד, הוא לא צריך לחפש הרבה, באותה קבוצת הוראה הוא יכול למצוא עוד מורים לפי צרכיו וליהנות ממגוון
שיעורים פרטיים במקצועות שונים תחת גג אחד.

חשוב להדגיש העלויות של העסקת מורה מקבוצת הוראה לפעמים גבוהה ממורה פרטי רגיל. אומנם יש קבוצות שנותנות לתלמיד אפשרות לשיעור ניסיון חינם, אך לאחר מכן ייתכן והמחיר יהיה גבוה בחמישים עד שבעים אחוז מעלות שיעור עם מורה פרטי רגיל. הסיבה היא פשוטה, על רמת הוראה גבוהה וגב מקצועי, צריך לשלם על זה.

 

 16/01/2012    tindex.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר tindex.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2021 tindex.co.il כל הזכויות שמורות
אתר מורים פרטיים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים בתחום של מורים פרטיים
מחפשים מורה פרטי? מלאו את הטופס וקבלו פניות
אנחנו עובדים עם מורים פרטיים מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!